Bomberka – kurtka czy bluza?

Zarówno bluzy jak i kurki „bomberki” są modne. Mają świetny krój, który przypasuje nie jednej kobiecie. Z tego powodu warto sprawdzić jakie fasony warto sprawdzić!

Klasyczny bomber jacket

Bomberki posiadają ściągacze z dołu praz na rękawach. Są tez wersje, które mają takowy w okolicach dekoltu. Popularne są zarówno bluzy jak i kurtki posiadające taki krój. Można powiedzieć, że jest to bardzo charakterystyczny styl sportowy. Często kurtki te nazywa się bejsbolówkami albo pilotówkami. Ponieważ są bardzo do nich wizualnie zbliżone. Ozdoby jakie chciałybyśmy założyć zależne są od dwóch stylów ubierania. Wszelkie zdobienia takie jak nadruki, hafty oraz naszywki dodają uroku i najbardziej sportowego charakteru. Sama kurtka tego stylu ma dosyć luźny krój, dzięki czemu są wygodne.

Może nie zdajesz sobie sprawy, jednak pierwsi te kurtki nosili piloci bombowców. Zastanawiałaś się może skąd wzięła się kieszonka w okolicy ramienia? Powstała ona po to aby mieć do niej łatwy dostęp w swoich ciasnych kokpitach. A więcej w historii tych kurtek?

Czy można nosić ten typ kurtki do wszystkiego?

Prawdę mówiąc kurtki tego typu pasują do wszystkiego! Założymy je do bluzy z kapturem, polara, jeansów. Śmiało można stwierdzić, iż kurtki te będą odpowiednim dopełnieniem do wszelkich casualowych stylizacji z koszulą. Jest to idealna propozycja do pracy. Zainspiruj się i odkryj swój własny indywidualny styl.