Hurtownia odzieży pomaga otworzyć swój własny sklep z odzieżą

Sklep z odzieżą to dobry pomysł na własny biznes. W związku z otwarciem sklepu przyszłego właściciela czeka mnóstwo pracy. Trzeba znaleźć lokal na sklep, być może go wyremontować, kupić wyposażenie do sklepu, zarejestrować działalność.

Jakie wyposażenie powinien mieć sklep?

Na wyposażeniu sklepu z odzieżą powinny znaleźć się wieszaki na odzież, lada, kasa fiskalna i lustra. Konieczny jest także zakup półek. W sklepie z odzieżą nie może zabraknąć także przymierzalni. W przymierzalni również trzeba zamontować lustra, wieszaki i ustawić wygodną pufę lub krzesło. Przymierzalnia powinna być także dodatkowo oświetlona. Musimy znaleźć także dostawcę odzieży. Najprostszym sposobem jest hurtownia odzieży. W zależności od tego, czy będziemy specjalizować się w sprzedaży odzieży damskiej, męskiej, czy dziecięcej, musimy znaleźć hurtownię odzież specjalizującą się w hurtowej sprzedaży każdego z tych rodzajów odzieży. Jeszcze inne rozwiązanie to hurtownia odzieży, w której można nabyć zarówno odzież damską, męską i dziecięcą. To dobre rozwiązanie dla sklepu, który nie zamierza ograniczać się do sprzedaży dedykowanej kobieto, dzieciom, czy mężczyzną.

Jakie są kolejne kroki do otwarcia własnego sklepu?

Kolejny krok, który nas czeka w związku z otwieraniem sklepu z odzieżą to zarejestrowanie działalności. Najwygodniejsza forma to jednoosobowa działalność gospodarcza. Formalności, które wiążą się z zarejestrowaniem sklepu można załatwić w urzędzie gminy. Czeka tam formularz CEIDG. Wypełniając go musimy wybrać i wpisać kod PKD. Dla sklepów z odzieżą przypisany został PKD 47.71.Z. Osoby, które zdecydują się otworzyć sklep z odzieżą zobowiązane są także do wybrania formy opodatkowania. Z reguły najczęściej wybierane jest opodatkowanie na zasadach ogólnych według 18 procentowej skali podatkowej. Koniecznie trzeba także zgłosić rozpoczęcie działalności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba to zrobić w terminie siedmiu dni od złożenie w urzędzie gminy wypełnionego formularza CEIDG. Po dopełnieniu wszystkich formalności nasz sklep może zacząć obsługiwać pierwszych klientów. Jak widzicie nie jest to, aż takie trudne jak mogłoby się wydawać. Może Wy skorzystacie z moich rad i otworzycie własny sklep z odzieżą?