Różnice między kobietami i mężczyznami

Nigdy nie sądziłam, że kulturowe tło perspektywy randkowej będzie miało wielką różnicę, jeśli chodzi o związki. Ponieważ jednak mieszkam w Warszawie, miałam okazję poznać wielu różnych ludzi z różnych środowisk i stało się jasne, że istnieją konkretne normy kulturowe charakterystyczne dla Europejczyków. Nie sądzę, że jedna jest lepsza od drugiej i uważam, że moje spostrzeżenia są oparte na moich własnych doświadczeniach, a także na grupie kobiet, z którymi rozmawiałem w ciągu ostatnich dwóch lat.

Poniżej znajduje się lista niektórych tematów i zaobserwowanych cech wspólnych. Teraz, kiedy omawiam różnice między europejskimi i amerykańskimi, mam na myśli nastawienie. Można bardzo dobrze urodzić się w Ameryce, ale mają bardziej „europejski” sposób myślenia i odwrotnie.

1. Europejscy mężczyźni nie dążą tylko do zdobywania punktów. Z drugiej strony amerykańscy mężczyźni mają tendencję do celowania w celu zdobycia. Być może ta „mentalność punktowa” służy do przechwalania się prawami, być może jest to walidacja, aby mogli czuć się pożądani i pożądani, a może to czysta gra ego. Amerykańscy mężczyźni będą się spieszyć, aby jak najszybciej zaprowadzić cię do łóżka, podczas gdy Europejczycy nie wydają się mieć takiego samego pośpiechu (lub desperacji).

2. Europejscy mężczyźni nie „randkują” – w formalny sposób, do jakiego przywykli Amerykanie. Rodzaje randek widziane w filmach – formalne pytanie, fantazyjny obiad i cały taniec, który następuje po prostu nie istnieje w europejskim sposobie myślenia, w rzeczywistości słowo „randki” nie jest nawet częścią ich leksykonu. Pewnie, wyjdą na kolację i będą robić zabawne zajęcia, ale nie zostaną one spakowane w formalny i wymyślny sposób.

3. Europejscy mężczyźni nie są objęci etykietowaniem. W przeciwieństwie do kultury amerykańskiej, gdzie jest prawie rytuał przejścia, który zabiera dwie osoby od „podpięcia się” do „widzenia się nawzajem” do „randkowania” do „ekskluzywności”, etykiety te po prostu nie są przedmiotem zainteresowania ani zainteresowania Europejczyków.

Nie analizują nadmiernie sytuacji. Raczej mentalność brzmi: „Lubię cię, chcę cię zobaczyć, a jeśli to jest przyjemne, to nie przestawajmy się widzieć”.

Jest bardziej organiczny i zamiast definiować związek, aby wiedzieć, jak działać, pozwalają one rozwijać relacje i etykietę chłopaka / dziewczyny po prostu naturalny sposób.