Stylistka – czy mogę zostać nią sama?

Czas szybko mija. W związku z tym nasza robimy w szafie porządki. Wówczas staję się sama swoją stylistką. Ostatni rok poświęciłam na rozwijanie siebie i swoich zainteresowań. Dlatego tez chciałabym stawać się jak najlepsza w tym co robię. Zobacz jakie kroki podejmuje stylistka podczas konsultacji z klientkami!

Czym jest przegląd szafy?

Przegląd szafy to:

  • analiza swojego stylu,
  • przeanalizowanie sylwetki,
  • przegląd oraz analiza strojów w szafie.

Warto wiedzieć jaki posiada się typ sylwetki. Istotne jest by wiedzieć jakie posiada się mankamenty, a także dzięki jakim krojom będziemy lepiej się prezentować.

Dodatkowo dosyć istotną sprawą jest także dobór odpowiedniej kolorystyki odzieży, który pomoże odpowiednie podkreślić osobowość a także zajmowane przez nas stanowisko.

Sprawdzaj dosyć często czy dany fason Ci pasuje, a może powinnaś go unikać. Szukaj miejsc, gdzie mogłabyś kupować oraz wydawać w miarę mało pieniędzy ( w końcu moda zmienną jest i według mnie nie ma co przesadnie inwestować).

Jeżeli dasz radę „ogarnąć” powyższe zasady to z byciem własną stylistką nie będziesz miała problemu. Warto sobie rozpisać wszystkie te czynniki, gdyż podczas działań na bank wypadnie Ci coś z głowy.

Dodatkowo zwróć uwagę na brakującą odzież. ( zrób sobie listę, która pomoże w efektywnym zarządzaniu szafą).

Pamiętaj, że każda pora roku rządzi się własnymi prawami. Często w lato projektanci inspirują się klimatami, które panują w kurortach, oraz ośrodkach wypoczynkowych.

Zwracaj na takie rzeczy uwagę, często będziesz mogła wyprzedzić swoje koleżanki w stworzeniu dobrego nowoczesnego looku.

To w takim razie w co mam się ubierać?

Odpowiedz na to pytanie jest prosta. W to w czym czujesz się najswobodniej. Pamiętaj jednak, że wszystko zależne jest też od sytuacji. Dobieraj kolory oraz dodatki pod siebie, a znajdziesz swój wyjątkowy look to nie pożałujesz  🙂